Mis on coaching? Kellele? Millal tulla?

Mis on coaching?

See on Sinu võimalus…

Luua oma ellu muutusi! Kasvada ja liikuda edasi oma ressursside põhiselt!

Saada selgust! Leida julgust! Avastada oma potentsiaal!

Avastada iseennast! Leida endas energia! Kasvatada enesekindlust! Olla päris Sina ise!

Leida tasakaal! Tunda kergust ja rahulolu!

Kõrvaldada takistused, hirmud ja piiravad uskumused!  Lahendada dilemmad!

Leida oma tee! Seada eesmärke! Viia oma plaanid ellu! Elada oma unistuste elu!

… olla oma elu kangelane!

Kes on coach?

Coach on Sinu arengupartner või mõttetreener, kellega koos avad teadlikkust iseendast, suurendad oma enesekindlust, julgust, tunnetust. Coachiga koos avad oma potentsiaali ja saavutad eesmärke. Coach on suurepärane kuulaja ja peegeldaja Sulle Sinu mõtetest ja märkab seda, mida Sa üksi võibolla ei märkakski. Coach aitab Sul hoida fookust soovitud sihil nii ei kao Sa ära võimaluste rohkusesse ja suudad olla pühendunud.

Coach  on eriväljaõppega asjatundja, kelle haridus, kogemused ja tase vastavad ICF või sarnase ühenduse poolt määratletud standardile. 

Mina olen ICF coach. International Coach Federation on suurim rahvusvahelisi coache ühendav organisatsioon, mille kohta saad lugeda lähemalt siit või ICF Estonia lehelt. ICF on pühendunud coaching´u edendamisele, seades kõrgeid standardeid, andes välja pädevussertifikaate ja kasvatades professionaalsete coach´ide võrgustikku.

Mis on kootsing? Kes on koots?

Kootsing on eestikeelne vaste coaching´ule, mida eriti ei kasutata, see pole coach´ide seas omaks võetud. Kootsing kuulutati 2016. aastal kõige koledamaks sõnaks. Coachi eestikeelne vaste on koots. Mulle meeldib ennast nimetada arengupartneriks.

Miks valida coaching?

Miks valida just coaching, kui saab valida ka mentorluse, nõustamise, supervisiooni ja veel mitmete teiste meetodite vahel? 
 
Tegelikult on valiku tegemine üsna lihtne. Kui sageli võtad Sa kellegi teise nõu kuulda ja toimid nende nõuannete järgi? Või kui sageli teiste nõuanded töötavad just Sinu jaoks? Kas Sa oled kergesti mõjutatav või oled hästi tugeva minaga ja tead täpselt, et ei hakka jäljendama kedagi teist ega püüdma kellelegi meeldida?
 
Kõik vastused on Sinu sees! Mitte keegi teine ei tea Sind ja Sinu elu ja mõtteid paremini kui Sina ise. Miks peaks siis teadma keegi teine öelda Sulle vastuseid? Sina ise tead, kuhu Sa tahad jõuda, mis Sulle meeldib või ei meeldi, kuidas miski Sind tundma paneb, mis töötab ja mis pidurdab või hoopis triggerdab. Ainult Sina tead seda! Coach ei ütle Sulle vastuseid ette, aga ta oskab Sind ennast viia selguseni. 
 
Coachingu eesmärk on leida küsimustele vastused Sinu enda seest, luua selgust, kõrvaldada vastupanu ja takistused ning avastada Sinu potentsiaal ja see sügav miks! Seades tegevussammud vastavalt Sinu ressurssidele ja võimalustele! Usalda ennast! Sinus on kõik olemas! Kas Sa usaldad elu? Tea, et elu toob Sulle ette just selle, mida Sa vajad, elu hoiab Sind ja juhib Sind! Kui Sa usaldad elu, siis Sa lased lahti hirmudest ja uskumustest! Koge! Õpi! Mine edasi! Sa oled vägev! Sa oled piisav! 
 
Ma ei ütle, et teised meetodid on kehvemad kui coaching, ei, kindlasti mitte. Igaühele sobib oma. Olen üsna mitmeid proovinud ja coaching oli see, mis lõi minus suuri hüppelisi muutusi. Ma saa seda head asja ometigi siis ainult endale hoida. Seetõttu otsustasin õppida coachiks.
lahenduskeskne coach Kadri
Kuidas tundub? Kas coaching võiks olla ka midagi Sinu jaoks?

“Coaching pöörab probleemi väljakutseks, väljakutse võimaluseks, võimaluse kingituseks.”

Milton Erickson

Mõtestame Sinu sihte, eesmärke ja unistusi ning leiame võimalused nende teostamiseks.

Coaching seisneb klientide toetamises, et nad võtaksid oma elu eest vastutuse ja liiguksid soovitud lahenduste suunas!”

Marilyn Atkinson

Mis teemadega  coachingusse tulla?

Sageli arvatakse, et coachingusse tulemiseks peab olema mingisugune probleem, mida lahendada. Tegelikult see pole nii. Coachingusse tasub tulla, kui on soov millegi poole pürgida, soov muutuda, saada selgust, areneda, liikuda oma eesmärgi suunas! Vaadata tulevikku ja tegutseda olevikus. Mida ma saan ära teha, et veel parem olla? Kuidas oma tugevusi ära kasutada, et jõuda oma eesmärkideni? Kuidas oma eesmärke ellu viia? Jms.

Jah, võibolla on vaja lahendada ka mõni probleem, takistus, dilemma või piirav uskumus ja tegeleda hirmudega, aga tegelikult on selle lahendamise taga soov luua muutust! See ei ole tegelikult probleem, see on võimalus! Saada selgust, mida ma päriselt tahan, leida endas julgust, enesekindlust, luua endale väärtust ja jõuda soovitud tulemuseni! 

Oodatud on mis iganes teema, mis on Sul hingel, vajab lahendamist, edasi arendamist, selgeks rääkimist vms. Coach on koolitatud nii, et ta suudab Sind läbi viia erinevatest teemadest, ilma, et tal oleksid selle valdkonna tippteadmised ja magistrikraad taskus.

Kui Sa küsid, mis teemad mind panevad põlema, siis on see ELU – eesmärgid, planeerimine, enesearmastus, vundament, tasakaal, rahu, õnn, edu, enesekindlus, uskumused, hirmud, harjumused, valikud, otsustamine, töö, haridus, liikumine ja palju muud elulist.

Ma olen valmis olema Sinu arengupartner, sest mitte miski ei ole muutumatu ja mitte miski ei ole tegelikult kättesaamatu! Takistused on vaid meie peas! Sa oled kõikvõimas! Iga inimene on perfekte! Siin ja täna! Oma võlude ja oskustega! See, mida suudad endale ette kujutada, seda suudad ka luua! Sa oled piisav!

Kellele coaching on?

Coaching sobib igaühele. Peamine on soov teadlikult töötada iseendaga ning viia ellu muudatusi nii enda sees kui ka ümber. 

Coaching on ispireeriv partnerlus, mis toetab Sinu isiklikku või ametialast kasvu ning toimetulekut muutustega.

Coach julgustab Sind avastama oma professionaalset ja isiklikku potensiaali.

Coaching ei kaevu minevikku, vaid keskendub tulevikule, oluline on jõuda konkreetse tegevuskavani, mis aitab Sul soovitud eesmärgid ellu viia.

Coachi abiga saad heast suurepäraseks, avastad ennast, õpid märkama oma tugevusi ning neid oskuslikult kasutama.

Parim investeering on investeering iseendasse! Sinu töö tulemused on just nii suured, kui teadlik oled Sa iseendast, oma  mõtetest ja sihtidest.

Mis on Sul mõttes? Mis on parim võimalik tulemus, kuhu Sa jõuda tahaksid?

Kuidas valida coachi?

Alusta sisetundest. Vali coach, kellega näed koostööd ja usud, et saavutad tulemusi.

Kellega tunned ennast turvaliselt ja nii, et Sul on mugav ennast ka ebamugavalt tunda. Coachingus tuleb üles erinevaid teemasid. On hea, et Sa saad oma coachi usaldada ja tunda end temaga turvaliselt ja hoituna.

Vali coach, kellesse Sa usud. Kes on ka ise pidevas arengus, õpib ja investeerib endasse. See räägib tema kohta palju. Vali coach, kes on iseendaga heas suhtes. 

Vali coach, kellele meeldib coachi rollis olla kuulaja, mitte rääkija. Sest coaching ei ole nõustamine ega konsultatsioon.

Vali coach, kes julgeb Sulle öelda, et ta ei tea vastust. Sest ta ei peagi teadma, Sina ju tead ja tema oskab selle info Sinu seest välja tuua. Coach ei pea olema Sinu valdkonna tippspetsialist.

Kindlasti vaata üle, milline on coachi väljaõpe. Rahvusvahelise sertifikaadiga coach on väärtuslik. See on justkui tema visiitkaart. ICF sertifikaadiga coachid leiad siitInternational Coach Federation (ICF) on juhtiv ülemaailmne organisatsioon, mis on pühendunud coachingu edendamisele, seades kõrgeid standardeid, andes välja pädevussertifikaate ja kasvatades professionaalsete coachide võrgustikku. ICF akrediteeringu saamiseks ja hoidmiseks tuleb coachil regulaarselt tõendada oma kogemust ja järjepidevalt ennast arendada. Ka mina olen uhkusega ICF Global ja ICF Estonia liige

Selleks, et paremini tunnetada omavahelist sobivust, võiks teenuse pakkujaga pisut tuttavaks saada. Uuri coachi senist kogemust ja ka seda, kuidas ta töötab, millised on tema väärtused ja metoodika. Coachingut alustades on oluline omavahel kokku leppida koostöö eesmärk ja mängureeglid. Tähtis on konfidentsiaalsus. Rääkima peaks ka sellest, kuidas käituda kui koostöö ei peaks sujuma.

Ära otsi liiga enda moodi coachi, sest selle suhte mõte pole mõnus äraolemine, vaid Sinu areng.

Pane tähele, et osa coache pakuvad tasuta tutvumiskohtumist, mis on hea võimalus sobivust katsetada. Ka mina pakun 40 minutist tutvumiskohtumist. Tule, saame tuttavaks ja teeme minicoachingu. Võta minuga ühendust info@kadrikeerme.ee või kerides lehel allapoole saad mulle kirjutada ka otse siit.

ICF Estonia coach
Olen ICF poolt akrediteeritud väljaõppega lahenduskeskne coach ja ICF Global ning ka ICF Estonia liige. 

Coaching aitab Sind, kui…

Soovid teadlikult tööd teha iseendaga, viia ellu muudatusi enda sees või ümber.

Soovid ületada takistused, seljatada hirme ja saavutada soovitud tulemusi.

Soovid õppida kasutama oma ressursse kõige efektiivsemal ja paremal viisil.

Soovid tekitada sisemist jõudu ja saavutada sisemist tasakaalu.

Soovid muutust, aga ei tea, kust alustada või ei tea, mida Sa päriselt tahad.

“Coaching aitab inimestel kasvada, ütlemata, kuidas seda teha.”

Tony Stoltzfus

Coaching ei ole Sulle, kui…

… Sa ei ole valmis oma elus midagi muutma ega muutustesse panustama.
… Sa otsid kiireid lahendusi ja loodad, et pärast sessiooni on Sinu eesmärgid juba saavutatud. 
… Keegi teine ütles Sulle, et mine coachi juurde, aga Sa ise ei tunne selleks soovi ega vajadust.
… Sa ei ole valmis enda elu eest vastutust võtma! 

elu ja enesearengu coach, lahenduskeskne coach, mentor, haridusmentor, enesearengu mentor
Just seda ma otsingi, tulen coachingusse!
personaalne coaching, coaching, coaching veebis, lahenduskeskne coaching, selgus, eneseusk, enesekindlus, muutuste ellu viimine, kuidas ellu viia muutusi, kuidas ületada väljakutseid, kuidas teha valikuid, kuidas lahendada takistusi

Olen lahenduskeskne elu- ja enesearengu coach.

Mina olen coach Kadri, minu missioon on tuua esile Sinu sära ja potentsiaal, et aidata Sul jõuda oma eesmärkide ja sihtideni.

Mida rohkem Sa iseendale tähelepanu pöörad, ennast tasakaalus hoiad, lood selgust, investeerid iseendasse, teadlikkusesse iseendast, oma tugevustesse ja edasi jõudmisesse, seda eredamalt Sa särad, oled enesekindlam, tunned õnne ja rahulolu. On mitmeid võimalusi, kuidas sinna jõuda, üks nendest on coaching.

Ma coachin, sest ma usun Sinusse ja Sinu edusse! Oleksid Sa huvitatud?

Minu kui coachi kogemus numbrites:

aastat kogemust coachina
0
tundi coachingut
0
rahulolevat klienti
0

Olen rahvusvaheliselt sertifitseeritud lahenduskeskne coach ja kuulun nii Eesti kui ka rahvusvahelisse coache ühendavasse ICF organisatsiooni.

Erickson ICF sertificated Coach Kadri Keerme
Olen lahenduskeskne Ericksoni Coach rahvusvahelise coachingu organisatsiooni sertifikaadiga. Solution Focused Erickson International Coach ICF sertificated. Lõpetasin "The Art & Science of Coaching" 128 tundi kestva väljaõppe 5. märtsil 2022.
Erickson ICF sertificated Group Coach Kadri Keerme
Olen läbinud grupi coachingu täiendõppe MCC (kõrgeima taseme coachi) Tony Hustedi käe all. Lõpetasin väljaõppe 24. mail 2022.

Sul on küsimusi?

Tahaksid coachingut proovida?

Tule ja teeme TASUTA tutvustava coachingu sessioon

Soovi korral on esimene tutvussessioon kestvusega 40 minutit TASUTA!

Saame lähemalt tuttavaks, vaatame, kuidas me sobime ja kuidas ma saan Sind toetada. 

Teeme mini coachingu sessiooni, et saaksid kogeda, mis on coaching ja kes see on just see, mida Sa otsid ja vajad.

Kirjuta mulle info@kadrikeerme.ee või täida kõrval olev vorm ja leiame ühiselt sobiva aja.

Tekkis küsimusi või soovid tulla tutvussessioonile? 

Kirjuta mulle siitsamast:

  •  

KKK – korduma kippuvad küsimused coachingust

Kaua üks coachingu sessioon kestab? 

1 coachingu sessioon kestab 60-80 minutit. 

Kui sageli coachingu kohtumisi tegema?

Sessioonid on soovituslik läbi viia miinimum 2 nädala tagant ja maksimum 4 nädala tagant. Sõltub, kui suur on eesmärk ja kui kiiresti soovitakse tulemusteni jõuda. Kui on soov teha väga intensiivseid edasi liikumisi, siis võime kohtuda ka korra nädalas. Täpselt nii nagu on Sulle parim.

Kus coaching toimub? 

Eraisikutega toimuvad sessioonid läbi Zoomi. Ettevõtete ja asutustega kokkuleppel, kas kohapeal või läbi Zoomi.

Kuidas  coachinguks ette valmistuda?

Võta endale see aeg ja tule kohale. Muu jäta minu hooleks.

Kahtled veel? Tahaksid coachingut proovida?

Tule ja teeme tasuta 40-minutise tutvumise coachingusessiooni ja vaatame, kuidas me sobime ja kuidas ma Sind toetada saan. Kirjuta mulle info@kadrikeerme.ee või täida registreerimisvorm siin ja leiame Sulle parima plaani ja aja.

Kas coachingu kinekaarti saab osta?

Jah, saab. Soovitan kinkekaardi saajaga enne rääkida, kas teda päriselt huvitaks coaching ja kas ta on selleks valmis.

Kuidas erineb minu lahenduskeskne coaching teistest turul pakutavatest?

Ericksoni coachid usuvad, et klient on igas ajahetkes perfektne ja teeb just neid valikuid, mis on talle jõukohased ja sobivad. Me usume, et muutus on osa teekonnast. Coachingu sessioon toimub suunaga tulevikku ja vaatame, mida saab ära teha siin ja täna, olevikus. Kui minevikust tuleb midagi esile, siis sellest võtame kaasa õppetunnid ja taipamise. Peamine töö toimub olevikus ja tuleviku nimel.

Kui Sul on ees mõni hirm, uskumus, dilemma, segadus, mis iganes takistus, siis see on coachingu sessioonis lahendatav. Alati on kõigele lahendused. Meil on alati rohkem valikuid kui esialgu paistab.

Sessioonis küsin palju sügavaid küsimusi ja kasutan erinevaid tööriistu. Ma olen hinnangutevaba teekaaslane, ma garanteerin täieliku konfidetsiaalsuse. Usaldus on hea sessiooni alus. Klientide sõnul suudan ma alati luua turvalise ja hoitud ruumi ning minuga vestlus ja minu usaldamine tuleb neile kergelt.

Mina kuulan, Sina räägid ja mina hoian fookust Sinu soovitud eesmärgil, sihil, mille me eelnevalt seame. 

Sessiooni ajal jagan Sinuga virtuaalset tahvlit, kuhu panen kirja Sinu mõtteid. Selle lehe saadan sessiooni järel Sulle. Nii jääb Sulle meenutus oma kõlama jäänud mõtetest ja seatud plaanidest, Sa ei pea muretsema, et midagi tähtsat ununeb.

Lisaks võid lugeda ka artiklit “10 põhjust, miks valida Ericksoni väljaõppega coach”.

coachingu kinkekaart

Kinkekaardi esikülg.

Kinkekaardi tagakülg.