Minu lugu

Ma siiralt usun, et mida Sa oskad ette kujutada, seda suudad ka luua!

See, kui Sa praegu ei tea, kuidas sinna jõuda, on ok!

Iga ese, toode, teenus vms saab alguse mõttest! Sinu mõte on teostatav!

Mina tegin oma unistuse teoks ja aitan seda ka Sinul teha!

Tee TO DO listist I CAN DO list.

Alusta enda väärtustamisest.

Ole enda nr 1 prioriteet.

Sinu mõtted loovad Sinu tunded.

Sinu tunded loovad Sinu teod.

Sa saad valida oma mõtteid.

Ma usun, et edu on vahend oma suuremate eesmärkide ja unistusteni jõudmiseks. 

On oluline oma igapäev, eesmärgid ja siht seada nii, et see tekitaks eneses meelerahu ja et teekond oleks nauditav. 

Tasakaal töö ja oma aja vahel tähendab seda, et üks ei toimu teise arvelt.

Minu lugu! Minu missioon! Minu miks!

 

Olen naine, ema, tütar, õpetaja, mentor, coach, koolitaja, pidev enese täiendaja, ennast aina sügavamalt tundma õppiv ja uudishimulik. Planeerimine ja organiseerimine on üks osa minust, mulle lihtsalt nii väga meeldib süsteemsus. Samal ajal minu “to do list” kannab nime “I can do list”, sest miks mitte? Seda ma ju tahan ja me suudame kõike!

Ma töötasin 14 aastat hariduses, sellest 9 aastat eesti keele õpetajana ja 6 aastat olin osa uhiuuest koolist, kus mul oli võimalus avastada endas hoopis teised oskused ja tugevused. Ma õpetasin põnevaid valikaineid, olin lennujuhendaja ehk klassijuhataja ligi 160-le noorele ja samal ajal ka huvitegevuse koorinaator. Mulle on alati meeldinud suhelda, jagada ja inimesi sütitada.

Üks hetk aga ei tundnud ma enam ennast ära. Ma olin energiast tühi, kurb, ma ei jaksanud pärast tööd midagi teha (juba üks sõna oli tohutu töö), võtsin 10kg juurde, ma olin pärast tööd lihtsalt diivan, kui vähegi lubati. Mind tabasid ärevushood ja kõik ajas nutma. Ma põlesin läbi! Võib vist isegi öelda, et olin töönarkomaan, sest ma lõpuks elasingi ainult töö nimel. Mulle väga meeldis mu töö! Mul oli raskusi sellise sõna kasutusega nagu “Ei”. Ja tegelikult olin ma valmis kõike tegema, et saada tunnustust. Pealekauba olen ma veel 200% perfektsionist! Kõik pidi olema ideaalne, ilus, tähtajaks või parem isegi enne tähtaega valmis!

Samal ajal pealtnäha polnud minuga justkui midagi muutunud (no peale nende lisakilode muidugi). Ma naeratasin endiselt, tegutsesin veel suurema hooga ja andsin endast kõik, mis mul vähegi anda oli. Ma olin teiste jaoks alati olemas! Aga ma olin kaotanud iseenda. Mu tervis oli käest ära. Ma olin tühjaks pressitud apelsin! 

Kui ma töölt ära tulin ja otsustasin, et võtan aja ainult iseendale, sain ma alles aru, et oi… mina ise…. mida ma endaga siis teen? Alguses nagu ei osanudki, olin harjunud teiste jaoks tegema. Endaga ei olnud üldse mugav koos olla. Igasugu mõtted tulid pähe ja nendega tuli justkui midagi teha. Energiat ja jõudu ikka ei olnud ja ma ei saanud aru miks, ma ju nüüd “puhkan”. 

Millal kõik muutus? Kõik algas vundamendist! Ma vaatasin üle oma liikumise, toitumise, une, harjumused, tarbisin teadlikult vett. Olin palju värskes õhus ja looduses. Kuulasin oma mõtteid ja küsitlesin neid. Puhastasin oma mõtteid nendega päriselt tegeledes. Avastasin palju uskumusi ja piiravaid mõttemustreid, mida murda. Vaatasin otsa oma hirmudele ja haavadele! Avastasin, et ma hingan päris pinnapealselt ja kiirelt, mu keha oli tegelikult hapnikupuuduses. Kujundasin aina uusi häid harjumusi ja asendasin mind mitte teenivad harjumused värskendavate ja arendavatega. Muudkui avastasin ja õppisin iseennast tundma. Kui vundament hakkas juba samm sammu haaval paika saama, tuli energia, tuli tohutu teadmiste kogumise janu! Varem ei olnud ma lubanud endale päris oma aega ja tegelikult ei jäänud seda lõpuks enam ka enda arendamiseks, päris uue õppimiseks. Aga nüüd, ma lihtsalt õppisin, lugesin, kuulasin, vaatasin! Ma vaimustusin! Vaimustusin sellest, kuidas oma mõtteid muutes muutub kõik! Kuidas ennast tundes, oma tugevusi teades ja vundamenti paigas hoides olen ma kõigeks võimeline! 

Minu muutused, minu teekond algas sellest, et ma seadsin prioriteediks iseenda. Alguses ma nimetasin seda iseenda otsimiseks, aga täna ma tean, et kõik algas hoopis iseenda väärtustamisest! Ja selle käigus leidsin ma iseenda, selle Kadri, kes ma päriselt olen. Sest ma sain aru, millised mõtted, uskumused, soovid, eesmärgid kuulusid päriselt minule endale ja millised olin ma üle võtnud teistelt, keskkonnalt ja oma kogemustest.

Juba paar aastat enne seda, kui otsustasin töölt ära tulla oli mul mõte, et ma tahaksin kunagi olla ettevõtja ja inimestele väärtust jagada. Siis ma aga ei teadnud, kuidas ma seda teha saaksin. Sest loomulikult ma arvasin, et minul pole midagi jagada ja ma pole piisav! Tüüpiline eks, aga see kõik muutus. Ma läbisin ise aastaga mitmeid mentorlusi, coachinguid, väljakutseid ning õpinguid ja otsustasin, et nüüd ma olen valmis!

Loomulikult oli minus hirme ja tuli üles ka seda tunnet, et kas ma ikka olen piisav! Aga tea, et Sa oled alati piisav! Ja tea ka seda, et Sinu mõtetest sünnib tunne ja sellest tundest sõltub, kas asud tegudele või mitte ja kuidas seda teed. Vali mõelda positiivselt, vali oodata head, siis on Sul hea tunne ja Sa mõjud nagu magnet – lahendused jõuavad Sinuni, Sul tekivad uued ideed, mõtted ja nendest saavad edukad sammud tegudeks! Mõte => tunne => tegu! Mõtle, et Sa saad! Vastus küsimusele kuidas, jõuab Sinuni! Piisab, et Sa tead esimest sammu! Tee esimene samm ära, siis näed Sa kindlasti ka järgmist!

See aeg on käes! See, mida ma ette kujutasin ongi kõik võimalik! Minu tuumväärtus on vabadus: olla vaba selles, kellele, mida, kuidas ja millal ma väärtusena jagan! Imeline, see kõik ongi võimalik! See kõik on minu sees olemas! Ja on ka Sinu sees! Kõigele on lahendus ja võimalused! 

Nüüd on minu suurim soov näidata selle kõige võimalikkust ka Sulle!

Täna nimetan ennast Sinu arengupartneriks või mõttetreeneriks. Minu missioon on tuua esile Sinu potentsiaal ja sära! Sisemisest särast väliseni, läbi oma potentsiaali avastamise, võimendamise ja jagamise!

Minu lemmikteemad on enda väärtustamine, muutuste loomine, vundament, enesekindlus, igasugune planeerimine, strateegiate loomine ja loomulikult edu teemad! 

Ma usun, et edu on vahend oma suuremate eesmärkide ja unistusteni jõudmiseks! Ma näen selgelt enda ja teiste pealt, et elu ilma meelerahuta ei ole nauditav! Seetõttu on oluline oma igapäev, eesmärgid ja siht seada nii, et see tekitaks eneses meelerahu ja et teekond oleks nauditav! Ei, mitte pidu ja pillerkaar, aga selles oleks tasakaal! Mida ma näen tasakaalu all, see ei ole see, et 50% tööd ja 50% lõbu, see on see, et üks ei toimu teise arvelt! Tasakaal tähendab seda, et elus on tegutsemist, saavutamist, jah vahele lipsab ka raskeid momente, kellel ei oleks, see on areng ja õppetunnid, kasv, aga sealjuures ka kulgemist, nautimist, lõbu, avastusi ja ise olemist! See viibki meid rahuloluni – me tegutseme, liigume edasi ja naudime elu läbi endale tähtsate väärtuste endale pakkumise ja hoidmise!

Mina ise olen selle tõestus, et coaching aitab leida enda jaoks töötavad lahendused!

Nii jõudsin mina läbipõlemisest välja, julgesin hakata uuesti unistama, avastasin, mida ma südamest armastan ja teha tahan ning astusin stabiilselt ja turvaliselt palgatöölt täiesti teisele teele, siia tänasesse, olen ettevõtja, coach, mentor ja koolitaja ja aitan Sinul leida oma tõelise energia, sära, potentsiaali, et oma unistused ja sihid ellu viia!

Ohh! Kui mõnus! Ma loodan, et Sina räägid oma tööst ja ettevõtmistest sama õhinaga! Et Sinus on see õhin! Kui see täna on kustumas, aga kuskil paistab veel säde alles, ja see on see, mida Sa tahad, siis lööme selle lõkkele tagasi! Või, kui see pole enam see, süütame uue sädeme!

Mida suudad ette kujutada, seda suudad ka luua! 

Sa ei pea koheselt teadma, kuidas. Vastused jõuavad Sinuni, kui Sa usud endasse.

See, kuhu suunad oma tähelepanu, see kasvab ja seda lood oma ellu juurde.

Ole positiivne, näe võimalusi ja lahendusi. Sa oled siis nagu magnet.

Coaching oli kindlasti enesearenguteekonnal minu suurim tugisammas. Kui palju ütlesid mulle sõbrannad häid soovitusi, kui palju utsitasid nad mind tagant. Olgugi see nõuanne, kui hea tahes, kui see ei tule inimese iseenda seest, siis me ei rakenda seda. 

Seetõttu meeldib mulle coaching väga, selle mõjusad küsimused ja meetodid näitasid mulle mind ennast:

  • seda, mis toimub minu sees,
  • millised on minu tugevused ja kus seisneb minu potentsiaal,
  • mis on minu sügavaim miks,
  • mis on minu visioon ja missioon,
  • kuidas leida lahendusi ja tegutseda, kuidas muuta harjumusi ja mõttemustreid, 
  • ületasin takistusi, hirme, dilemmasid ja murdsin lahti vanu uskumusi,
  • avastasin oma identiteeti ja seda, et ma saan ise valida, kes ma olla tahan,
  • ma lõin endas selgust, tasakaalu, võimaluste rohkust,
  • coaching tõi nähtavale nähtamatu!

 

Ma olen nii tänulik ja õnnelik, et coaching tuli võimalusena minu teele! Just täpselt seda ma vajasin!

Ma olen endale nii tänulik, et ma märkasin seda võimalust, ma julgesin otsa vaadata oma hirmudele ja täna kaunistavad mu tunnistuste mappi 2 väärtuslikku rahvusvahelise ICF (International Coaching Federation) akrediteeringuga väljaõppe tunnistust! Olen uhkusega Ericksoni lahenduskeskne coach. Kuulun ICF Global ja ICF Estonia ühingusse, mis on rahvusvaheli ja Eesti coache ühendav organisatsioon. Jälgin coachingu printsiipe ja arendan end pidevalt! Ma ei jõua ära oodata, et vestlus vestluse haaval luua Sulle väärtust ja näidata Sinu potentsiaali, võimalusi, lahendusi ja Sinu sügavamaid väärtusi!

 

Tunne Inspiraatorit Kadri Keerme

 

Või… tule kuula minu mõttevahetusi vestlussaates “Tunne insipraatorit”, kus jagan lugu, kuidas minust sai coach ja inspiraator.

Videot saad vaadata YouTubes.

Erickson ICF sertificated Coach Kadri Keerme
Olen lahenduskeskne Ericksoni Rahvusvaheline Coach Rahvusvahelise coachingu organisatsiooni sertifikaadiga. Solution Focused Erickson International Coach ICF sertificated. Lõpetasin väljaõppe 5. märtsil 2022.
Erickson ICF sertificated Group Coach Kadri Keerme
Olen läbinud grupi coachingu täiendõppe MCC (kõrgeima taseme coachi) Tony Hustedi käe all. Lõpetasin väljaõppe 24. mail 2022.